Naštěstí naše přednášky mohou katastrální hranice překonávat i v době současných omezení. Využijte možnosti svého digitálního průkazu totožnosti nejen vůči úřadům, ale také svému IT.
Online – Využijte eObčanku na maximum
4. března 2021 – Michael Grafnetter
Velká část populace už má občanský průkaz s čipem, který nikdy nevyužila. Ani IT profesionálové povětšinou neví, že s eObčankou se dá přihlašovat nejen do portálů státní správy, ale také do Windows, Active Directory a firemních webových stránek. Mezi ty exotičtější scénáře jejího využití patří šifrování externích disků nebo autentizace na mobilu. Tyto a další scénáře si proto na přednášce ukážeme a podrobně rozebereme. Zmíněn bude také Zákon č. 328/1999 Sb., který nakládání s kontaktním elektronickým čipem vymezuje.
Online – (Ne)Známé vlastnosti Azure Storage
18. března 2021 – Jiří Činčura
Ukládání dat do Azure Storage je dnes už asi normální věcí i pro on-premise aplikace, ale víte, že Azure Storage není jen jedna služba, ale plno malých skrytých features, které mohou pomoci ušetřit, zrychlit aplikaci nebo prostě jen vyřešit nějaký problém jednodušeji?
Online – Azure AD Application Proxy
25. března 2021 – Michael Grafnetter
AAD Application Proxy je reverzní proxy, tedy technologie umožňující publikování intranetových aplikací do internetu. Její klíčovou vlastností je, že nepotřebuje žádnou veřejnou IP adresu či VPN a umí přidat Azure AD autentizaci včetně dvoufázového ověření (MFA) i do tzv. legacy aplikací. Jedná se tak o jeden z nejbezpečnějších a nejjednodušších způsobů, jak pracovníkům během lockdownu zpřístupnit intranetové webové portály typu SharePoint, ale také firemní desktopové aplikace sdílené přes Remote Desktop Web Access. Během této prezentace se dozvíte, jak Azure AD Application Proxy správně nasadit a jaké jsou její možnosti a omezení. Uvidíte také její použití v B2B scénářích a jako třešničku na závěr si ukážeme jednotné přihlášení (SSO) účtem Google do kerberizované intranetové aplikace bez její modifikace.